Ostatnio w gabinetach medycyny estetycznej możemy spotkać się z zabiegiem o nazwie lifting hybrydowy. Większość pacjentek kojarzy ten raczej z procedurą chirurgiczną. Ale czy na pewno? Co to znaczy to tajemnicze pojęcie?

Otóż lifting hybrydowy to rodzaj zabiegu z użyciem wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego proponowany przez firmę Restylane. Zabieg ten – bez użycia skalpela! – ma dać efekt poprawy owalu twarzy, podciągnięcia skóry, jej ujędrnienia oraz poprawy zarysu policzka.

lifting hybrydowy face lift

Firma Restylane tworzy dwie grupy preparatów. Jedne – w technologii OBT (Optimal Balance Technology), która ma zapewnić idealną strukturę wypełniaczowi, tak oby integrował się ze skórą zapewniając odpowiednie jej uniesienie. Za zastosowanie przy wypełnianiu niektórych bruzd, ust i klasycznej wolumetrii policzków.

Druga technologia nazwy się NASHA. Charakteryzuje się silnymi właściwościami liftingującymi, które są nadane produktowi. Zapewnia to idealne dopasowanie do tkanki, jej uniesienie, bez nadania zbędnej objętości. Pozwala na bardzo naturalne modelowanie twarzy, bez jej przerysowania. Produkt stworzony to podciągania, poprawy kształtu owalu, i do modelowania nawet bardzo pełnych twarzy!

Także jeżeli Twoja twarzy nosi oznaki starzenia, widoczna jest utrata jędrności, pojawiają się pierwsze zarysy chomiczków, utraty ładnego owalu, lub po prostu masz pełną buzię i chciałabyś ją wymodelować – lifting hybrydowy to zabieg dla Ciebie!

wolumetria