Okres przygotowań do ślubu jest niezwykle gorący. Wybór Sali, muzyki, sukni, fotografa stanowią kluczowe elementy udanej imprezy weselnej. Ale niezwykle istotna jest prezencja Panny Młodej. Kiedyś wystarczała wizyta u kosmetyczki. Dzisiejsze Panny Młode chcą czegoś więcej i mają do tego odpowiednie narzędzia. Medycyna estetyczna wychodzi im naprzeciw. Jednak żeby zaczerpnąć jak najwięcej z tych efektów trzeba do zabiegów podejść z głową…. i odpowiednio wcześnie

 

Laser frakcyjny

Idealne rozwiązanie w przypadku obecności blizn potrądzikowych, nierówności, poszerzonych porów, przebarwień. Jednak jest to zabieg, który najlepsze efekty daje około 2-3 miesiące po jego przeprowadzeniu. Zabieg te wykonujemy w sezonie jesienno-zimowo-wiosennym. Zabieg daje trochę nieprzyjemne odczucia, wymaga kilku dni rekonwalescencji, ale pozawala osiągnąć niesamowite efekty. Warto pomyśleć o tego typu zabiegach na długo przez planowanym weselem – w niektórych przypadkach może istnieć potrzeba więcej niż jednego zabiegu.

 

Peelingi chemiczne

Stanowią lżejsze narzędzie do walki z niedoskonałościami skóry, drobnymi blizenkami, przebarwieniami. Warto wspomnieć tu o nowej generacji kwasów – mieszanek kilku w niskich stężeniach, jak w produktach typu PRX T33 czy PQAge. To produkty nie powodujące nasilonego złuszczania pozabiegowego, ale świetnie radzące sobie z przebrawieniami, napięciem skóry, trądzikiem. Zabiegi z powyższymi preparatami należą do całkiem przyjemnych – dają odczucie niewielkiego mrowienia, a skóra bezpośrednio po zyskuje na blasku. Oba produkty są preparatami całorocznymi – nie mniej jednak zaleca się zastosowanie kremów z wyższym filtrem SPF w okresie letnim.

Jeżeli stosujemy zabiegi z silnymi kwasami bezpiecznie jest wykonywać je na około 4 tygodnie przed planowanym weselem. W przypadku całorocznych mieszanej 7-14 dni przed.

 

Mezoterapia igłowa preparatami z kwasem hialuronowym

Tutaj pole do popisu jest bardzo szerokie. Jest to zabieg płytkiego nakłuwania skóry i podawania odpowiednich dla niej preparatów, w celu odżywienia, podkreślenia, poprawy napięcia, nawilżenia, rewitalizacji. Preparatów na rynku jest bardzo dużo. Trzeba pamiętać o tym, że skóra młoda potrzebuje pewnego podkreślenia i rozświetlenia. Z założenia nie cierpi ona jeszcze na niedobór kwasu hialuronowego, włókien kolagenowych czy osłabienie napięcia. Warto więc sięgać po produkty, które poza kwasem hialuronowym będą zawierać aminokwasy, peptydy. Poza poprawą wyglądu, działają również profilaktycznie.

Świetnymi produktami do takich zabiegów będą Sunekos, Jalupro, Hydrabooster – NCTF z MHA18, Neauvia Hydro deluxe. Dobrze sprawdzi się też Restylane Skinbooster przy bardziej suchych skórach.

Dobrze jest wykonać przynajmniej dwa zabiegi w odstępach 2-4 tygodni, w zależności od preparatu. Ostatni zabieg przed ślubem najlepiej wykonywać 3-4 tygodnie przed.

 

Osocze bogatopłytkowe – wampirzy lifting

Jest kolejnym zabiegiem poprawiającym jakość skóry. Dedykuje się go jako zabieg profilaktyczny, ale także pomocny w redukcji niedoskonałości skóry, blizn. Świetnie komponuje się z wcześniejszą laseroterapią frakcyjną. Dobrze jest stosować te zabiegi w niewielkich odległościach od siebie. By uzyskać pełen efekt stymulacji ze strony płytek krwi optymalnie jest wykonać 2-3 zabiegów w odstępach około 3 tygodni. Zabiegi należy zakończyć około 2 miesięcy przed planowanym weselem.

 

Wypełnienie ust, modelowanie policzków

To kolejne zabiegi upiększające dla Panny młodej. Piękne usta, pełne, nawilżone są od zawsze symbolem kobiecości. Naprzeciw tej potrzebie wychodzi sieciowany kwas hialuronowy. Warto pamiętać o tym, by zabiegi powiększania ust dawały efekt podkreślenia tego czym obdarowała nas natura, a nie przebudowywały do uzyskania kuriozalnego efektu. Zabieg najlepiej wykonać na około 3-4 tygodnie przed ślubem by cieszyć się pięknym efektem.

W kręgu zainteresowania może pojawić się także modelowanie policzków. Zabieg z użyciem odpowiedniego sieciowanego kwasu hialuronowego pozwoli osiągnąć zadowalające efekty tak zwanego top model look. Pozwala on na podkreślenie wymodelowania kości policzkowych przez co buzia prezentuje się na świeżą i wypoczętą, a podkreślona odpowiednim makijażem jest piękna. Tego typu zabieg też bezpiecznie jest wykonać na około 3-4 tygodnie przed weselem.

Efekty tych zabiegów będą się utrzymywały około 1-1,5 roku.