Rewitalizacja i stymulacja skóry to podstawa to utrzymania jej w dobry stanie, a także w celu zapobiegania postępowi jej starzenia.

Ostatnio wiele się słyszy na temat stymulacji macierzy komórkowej, włókien kolagenowych i elastycznych, fibroblastów.  Na rynku pojawiła się nowa grupa preparatów dająca możliwość pracy właśnie w tym obszarze.

To produkty na bazie kwasu hialuronowego i mieszanki aminokwasów.  Należą do niech 2 podobne preparaty - Jalupro i Sunekos. To produkty posiadające opatentowane połączenie wyselekcjonowanych pod względem jakościowym i ilościowym aminokwasów z nieusieciowanym kwasem hialuronowym. Tak skonfigurowana kompozycja substancji czynnych pozwala nie tylko aktywować fibroblasty do syntezy nowego kolagenu, ale również wspomaga regenerację macierzy pozakomórkowej. W wyniku takiego działania tworzą się nowe włókna białkowe skóry, takie jak kolagen oraz elastyna.

Produkty te stosowane są jako zabiegi mezoterapii w odpowiednich cyklach. Dzięki temu dochodzi do ujędrnienia, zagęszczenia, stymulacji skóry, spłycenia drobnych zmarszczek. Zabiegi te można bezpiecznie łączyć z innymi procedurami, a same są szybie i praktycznie niebolesne. 

Zachęcam do spróbowania. Okres lata, promieniowanie słoneczne do wymagający czas dla skóry. Zadbanie o nią w odpowiedni sposób da wspaniałe efekty!